سه شنبه, 21 آبان 1398

درباره تک لنز

 

تک لنز به عنوان مرجعی فارسی زبان برای ارتقای دانش و مهارت علاقمندان به هنر عکاسی فعالیت می نماید. در روزگار ما، عکاسی در اکثر زمینه ها و فعالیت های اجتماعی حضور دارد. محبوبیت عکاسی در فضای مجازی و اینترنت به سرعت افزایش یافته است. اکثریت قابل توجهی از کاربران با ابزارهای مختلفی از دوربین های حرفه ای و نیمه حرفه ای گرفته تا تلفن های همراه عکاسی می کنند و آنها را به اشکال مختلف منتشر می سازند و سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی متعدد و گوناگونی در این زمینه نقش دارند.

ما عقیده داریم لازم است در راستای ارتقای کیفی و تقویت جنبه های هنری و کاربردی این هنر مردمی، منابع آموزشی بر پایه اصول علمی و کاربردی در اختیار علاقه مندان به عکاسی قرار گیرد. خصوصا اینکه در این زمینه، مراجع آموزشی به زبان فارسی بسیار اندک است. به همین منظور تلاش شده است تا مطالب و محتوای آموزشی به گونه ای تنظیم گردند که علاقه مندان به این هنر اعم از افراد در سطوح مبتدی تا پیشرفته بتوانند از آن بهره مند شوند.

محتوای آموزشی ارائه شده با استفاده از منابع آموزشی مختلف در حوزه عکاسی از جمله کتب مرجع، نشریات معتبر، مقالات منتشر شده و سایت های معتبر آموزشی که به زبان فارسی یا غیر فارسی موجود می باشند تهیه شده است. همچنین سعی شده مطالب با بیانی ساده ولی به شکلی تخصصی و مشتمل بر  نکات علمی و هنری در حوزه عکاسی همگام با پیشرفت های روز دنیا و با بهره گیری از روش های نوین آموزشی تنظیم گردند. مطالب آموزشی با ذکر منابع مورد استفاده و حتی الامکان بدون استفاده از نام و برند خاصی تهیه شده اند مگر در مواردی که برای انجام آموزش و یا ارائه اطلاعات تخصصی لازم باشد که از دوربین، لوازم جانبی و یا نرم افزار خاصی نام برده شود و یا توضیحاتی پیرامون آن ذکر گردد.  

گروه تک لنز تلاش می کند تا محیطی فراهم آورد که هنردوستان و هنرمندان حوزه عکاسی بتوانند با تعامل با هم و ایجاد ارتباط با یکدیگر در راه اعتلای هنر عکاسی در این مرز و بوم به فعالیت بپردازند. امیدواریم بازدید کنندگان سایت تک لنز از محتوای بخش های مختلف آن بهره کافی ببرند. استفاده از مطالب سایت در صورت ذکر منبع و پدیدآورندگان آن بلامانع می باشد. در غیر این صورت حق پیگیری از مراجع قضایی برای سایت تک لنز به قوت خود باقیست. در صورت هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقاد در خصوص سایت و محتوای آن می توانید از طریق پست الکترونیکی با ما تماس بگیرید.

با آرزوی سربلندی و افتخار در تمام عرصه های علمی و هنری برای سرزمین عزیزمان

هیئت تحریریه

تک لنز

پست الکترونیکی:  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کانال تلگرام:     taklens_channel@

 

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحه اینستاگرام: taklens.ir@

کانال تلگرام: taklens_channel@

در صورت هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقاد در خصوص سایت و محتوای آن از طریق پست الکترونیکی با ما تماس بگیرید.