دوشنبه, 29 مهر 1398


معرفی عکاسان


نگاهی از پشت دوربین عکاسی

سرگذشت عکاسان بزرگ و تاثیری که آنها در مسیر تحول و تکامل هنر عکاسی ایفا نمودند، اطلاعات بسیار مفیدی از تاریخچه این هنر را در اختیار مخاطبان قرار خواهد داد. آشنایی با زندگی، آثار، رویکردهای هنری و سبک عکاسان تاثیرگذار می تواند دانش علاقه مندان به عکاسی و نوع نگاه آنها به این هنر را ارتقا بخشد.

در این بخش از سایت تک لنز تلاش شده است تا عکاسان به نام ایرانی و خارجی بطور مختصر معرفی گردند و چند نمونه از عکس های ایشان در معرض دید خوانندگان قرار گیرد.

همچنین این بخش از سایت می تواند به عنوان مرجعی برای دسترسی به بیوگرافی مختصر عکاسان مطرح در ایران و جهان مورد استفاده علاقه مندان قرار گیرد. خصوصا برای کسانی که با اسامی این بزرگان برخورد کرده اند و قصد دارند به طور مختصر به اطلاعات شخصی و فعالیت های حرفه ای آنها دست یابند. 

 با توجه به اینکه تعداد عکاسانی که در تاریخ دویست ساله عکاسی در جهان نقش موثری داشته اند، بسیار زیاد است، لذا معرفی و شرح زندگی عکاسانی که نقش کلیدی تر و یا آموزنده تری داشته اند در اولویت بوده و به تدریج در سایت قرار خواهد گرفت.

مطالب این قسمت با استفاده از منابع خارجی و داخلی که در دسترس می باشند تهیه شده است. در انتهای هر مقاله، منابع اصلی مورد استفاده ذکر گردیده است. این کار به منظور دسترسی بیشتر علاقه مندان به منابع بیشتر مطالعاتی و همچنین رعایت حق نویسندگان منابع مذکور با معرفی کتاب، نشریه یا مقاله ای که از اطلاعات آن استفاده شده است انجام می پذیرد.

ضمنا مقالات جدیدی که در سایت تک لنز ارائه می شوند در کانال تلگرام به آدرس taklens_channel@ نیز اعلام می گردد.

معرفی عکاسان

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحه اینستاگرام: taklens.ir@

کانال تلگرام: taklens_channel@

در صورت هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقاد در خصوص سایت و محتوای آن از طریق پست الکترونیکی با ما تماس بگیرید.